ART / Lithographs / Litograph in colors 9917078
*
nr 991 7078
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Norrskär, signed, subject: 38x45,
LITOGRAPH IN COLORS, Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Norrskär, signerad, motivet: 38x45
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1200
Auction date:
Monday November 2 2015
at 18:22:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/10 09:47:26
1
1.100 kr
2/11 17:21:28
2
1.100 kr
2/11 17:21:28
1
1.100 kr (Robot)
2/11 17:21:54
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Read more about Bert Håge Häverö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert håge häverö ea-upplaga fartyg fartygsportträtt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marinmotiv norrskär skärgårdsbåt skärgårdsbåtar skärgårdsmotiv
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:47
*
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Läs om budbetjänten
Read more about Bert Håge Häverö
nr 991 7078
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Norrskär, signed, subject: 38x45,
LITOGRAPH IN COLORS, Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Norrskär, signerad, motivet: 38x45
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Estimate: | 1500 |
---|---|
Sold: | SEK 1200 |
Auction date: |
Monday November 2 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/10 09:47:26 | 1 | 1.100 kr |
2/11 17:21:28 | 2 | 1.100 kr |
2/11 17:21:28 | 1 | 1.100 kr (Robot) |
2/11 17:21:54 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.Read more about Bert Håge Häverö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert håge häverö ea-upplaga fartyg fartygsportträtt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marinmotiv norrskär skärgårdsbåt skärgårdsbåtar skärgårdsmotiv
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:47